facebook

“Дуже болюча втрата, яка розриває серце”: не стало найвідомішого лемка

Не стало легендарного керівника всеукраїнського товариства “Лемківщина” Олександра Венгриновича.


Про смерть батька повідомив його син.

“Кажуть, поки живі наші батьки – всі ми діти. Сьогодні ми з братами стали сиротами! Вже майже 9 років, як пішла до Бозі наша Матуся, а сьогодні відійшов у вічність наш Татусь, няньо для всіх лемків! Для мене він був на тільки ТАТОМ, але і найкращим другом! Дякую за доброту, за підтримку, допомогу, за любов і теплоту. За всі приємні спогади, науку, мудрість, поради. Пишаюся бути твоїм сином. Спочивай з Богом наш найдорожчий!”, – написав Юрій Венгринович.

Відреагував на сумні звістку і добре відомий на Тернопільщині лемко Степан Барна.

“До втрат неможливо звикнути. Вони завжди болючі і розбивають серце…

З сумом дізнався про смерть свого доброго друга Олександра Венгриновича.

Олександр Іванович був нянем для всіх лемків на Тернопільщині. Завжди гуртував та об’єднував лемківську родину. Прагнув, щоб пам’ять про страшні злочини, скоєні проти лемків, не згасала.

Читайте також:  У таборі під Одесою отруїлися 46 дітей: подробиці

Підтримував традиції і працював для збереження історичної та культурної спадщини лемків. Велика втрата не лише для нашої лемківської родини, а й для всього Тернопілля й України…

Дякую за постійну підтримку, віру і добре слово… Співчуття усім, хто знав Олександра Івановича… Вічна пам’ять…”, – написав Барна.

Олександр Венгринович народився у 1939 році в селі Криниця, що зараз на території Польщі. У 1945 році разом із сім’єю опинився в Монастириськах. Починаючи з 1990-го був заступником голови, а потім і головою Тернопільського обласного товариства “Лемківщина”.

Від 2001 року Венгринович очолював всеукраїнське товариство “Лемківщина”. З ініціативи товариства засновано Всеукраїнський фестиваль лемківської культури, що до війни проходив двічі на рік: в Україні та у Польщі. В Україні він вже традиційно проходив у Монастириськах.

The post “Дуже болюча втрата, яка розриває серце”: не стало найвідомішого лемка first appeared on UA-IN.

Запис “Дуже болюча втрата, яка розриває серце”: не стало найвідомішого лемка спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: